Czym jest ZIELONY INTERNET? 🌿 🌿 🌿
Zapraszamy do artykułu o wspólnym projekcie KUL i Miasta Lublin
>>> https://www.kul.pl/zielony-internet-quot-wspolny-projekt-kul-i-miasta,art_107749.html

Zapraszamy do artykułu o wspólnym projekcie KUL i Miasta Lublin
>>> https://www.kul.pl/zielony-internet-quot-wspolny-projekt-kul-i-miasta,art_107749.html
Zieleń w Lublinie jest OK! A Ty jak uważasz? Wypełnij ankietę „Zielonych Sieci” i powiedz co myślisz o zieleni w Lublinie! Zapraszamy do wypełnienia ankiety, na temat terenów zieleni w Lublinie. Chcielibyśmy poznać Państwa doświadczenia i zdanie dotyczące jakości parków, skwerów, alejek spacerowych, zieleni na osiedlach, placach zabaw, przy rzekach. Wasze odpowiedzi pozwolą na lepsze zrozumienie potrzeb i wskażą kierunki kształtowania zieleni, która podniesie jakość życia w mieście. Efekty ankiety zostaną…
Jesteśmy po kolejnym spotkaniu z przedstawicielami instytucji i organizacji, z którymi współpracujemy przy realizacji projektu: > Krzysztof Kowalik – Porozumienie Rowerowe – Lublin Rowerem, > Krzysztof Gorczyca – Towarzystwo dla Natury i Człowieka, > Marta Kurowska – Fundacja tu obok > Marcin Skrzypek – @Ośrodek Brama Grodzka (Grodzka Gate) – Teatr NN
W dniach 7-8 października 2024 jesteśmy w Krakowie na Kongresie Polityki Miejskiej i Regionalnej. To miejsce wymiany myśli, idei, pomysłów, rozwiązań, których potrzebują polskie miasta. To miejsce gdzie spotykają się osoby, którym na sercu leży rozwój polskich miast. Organizatorem Kongresu jest Instytut Rozwoju Miast i Regionów. Słuchamy, czerpiemy inspirację, rozmawiamy o współpracy przy projekcie Zielonych Sieci.
Zapraszamy do lektury naszego najnowszego artykułu poświęconego Uroczyskom miejskim w Lublinie! „Integrating Expert Assessments and Spectral Methods to Evaluate Visual Attractiveness and Ecosystem Services of Urban Informal Green Spaces in the Context of Climate Adaptation” ukazał się w lutowym (2025) numerze renomowanego czasopisma naukowego „Sustainability”. Jest on efektem badań prowadzonych przez Katedrę Kształtowania Krajobrazu KUL, wspólnie z Akademią Górniczo – Hutniczą w Krakowie oraz Instytutem…
Szanowni Państwo! dziękujemy za udział w spotkaniu online, zorganizowanym wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska – SINGAPUR – OD „MIASTA OGRODU” DO „MIASTA W NATURZE” – singapurskie doświadczenia kształtowania nowoczesnej zieleni miejskiej. Prelegenci podzielili się refleksjami z wizyty studyjnej w Singapurze. Dr inż. Jan Kamiński, dr hab. Ewa Trzaskowska, prof. KUL, mgr inż. arch. Katarzyna Bezpalko oraz Marta Kurowska z Fundacji Tu Obok, przybliżyli nam aktualną wizję Singapuru jako „Miasta w Naturze”, prezentując innowacyjne…
W zielonej sieci Singapuru spotkać można charakterystyczne gatunki zwierząt. Obszar wyspy jest silnie zurbanizowany jednocześnie jednak jest mocno nasycony zielenią, która pojawia się między budynkami a także na budynkach. Dzięki temu powstaje wiele miejsc, w których mogą żyć zwierzęta. Nawet w ścisłym centrum, spotkać można pokaźnych rozmiarów jaszczurki oraz stada wydr, które stały się jednym z symboli miasta i niezbyt przejmują się obecnością tłumów ludzi….