Czym jest ZIELONY INTERNET? 🌿 🌿 🌿
Zapraszamy do artykułu o wspólnym projekcie KUL i Miasta Lublin
>>> https://www.kul.pl/zielony-internet-quot-wspolny-projekt-kul-i-miasta,art_107749.html

Zapraszamy do artykułu o wspólnym projekcie KUL i Miasta Lublin
>>> https://www.kul.pl/zielony-internet-quot-wspolny-projekt-kul-i-miasta,art_107749.html
W słoneczne popołudnie spotkaliśmy się z Harvey Neo i Coorina Choong, naukowcami z Lee Kuan Yew Centre for Innovative Cities, które jest częścią Singapore University of Technoloogy and Dedign (https://lkycic.sutd.edu.sg/). Podczas spotkania rozmawialiśmy o studiach i badaniach prowadzonych przez instytucję a także aktualnych wyzwaniach społecznych i środowiskowych Singapuru, zarówno w skali całego miasta jak i pojedynczych ważnych szczegółów. Spotkanie odbyło się w pełnym zieleni kampusie SUTD. Dziękujemy…
W dniu 28 czerwca 2024 spotkaliśmy się w Urzędzie Miasta Lublin z przedstawicielami wydziałów odpowiedzialnych za kwestie zarządzania i planowania zieleni w mieście. Celem spotkania była prezentacja założeń projektu oraz uzgodnienie trybu współpracy. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wydziałów: Strategii i Obsługi Inwestorów, Zieleni i Gospodarki Komunalnej, Planowania, Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością, Miejskiego Konserwatora Zabytków, Informatyki i Telekomunikacji.
Spotkaliśmy się z Panem Ambasadorem Tadeuszem Chomickim i Panią Katarzyną Kryczką. Rozmawialiśmy o naszym projekcie oraz spotkaniach, które odbywamy w czasie wizyty studyjnej. Serdecznie dziękujemy za pomoc w nawiązaniu kontaktów i aranżacji spotkań w Singapurze.
Park Bidadari w Singapurze pokazała nam Katie Tan z firmy Henning Larsen, z zespołu głównych projektantów założenia. Park jest jedną z najnowszych realizacji w zakresie terenów zieleni w Singapurze. To nowoczesny, 12-hektarowy park łączący zieleń z przestrzeniami rekreacyjnymi. Górna część została oparta na zachowanej, półnaturalnej roślinności tropikalnej. Centralnym punktem jest tutaj Adventure Playwoods – plac zabaw inspirowany ptasimi gniazdami. Natomiast dolną część zajmuje zbiornik…
Tereny zieleni miejskiej odgrywają kluczową rolę w zarządzaniu wodami opadowymi, pomagając łagodzić skutki urbanizacji. Rośliny wchłaniają wodę przez korzenie i uwalniają ją do atmosfery, zmniejszając ilość odpływu . Pomagają też zwiększyć infiltrację wody do gleby, uzupełniając zasoby wód gruntowych i zmniejszając odpływ powierzchniowy. Mogą też działać jako naturalne biofiltry, usuwając zanieczyszczenia z wód opadowych. Proces ten pomaga poprawić jakość wody. Dzięki włączeniu terenów…
W dniu 25.03.2025 r. spotkaliśmy się z przedstawicielami Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością w Lublinie. Podczas spotkania ustaliliśmy szczegóły współpracy w ramach której studenci studiów magisterskich Architektury Krajobrazu KUL zaprojektują błękitno-zieloną infrastrukturę wzdłuż ul. Zana w Lublinie. Podczas spotkania omówiliśmy szczegółowe warunki współpracy, dyskutowaliśmy o bieżących problemach i wzajemnych oczekiwaniach związanych z zagospodarowaniem pasa drogowego ul. Zana. Projekty realizowane będą przez studentów w ramach zajęć akademickich we współpracy z projektem „Zielone…