O projekcie i konferencji @ Radio Lublin

Studenckie projekty zielonych łączników w Lublinie Miejsca objęte projektami zostały wybrane ze względu na ich szczególną rolę w systemie zieleni. Obecnie występują tam bariery lub utrudnienia w powiązaniach pomiędzy terenami zieleni takie jak szerokie arterie drogowe, tereny ogrodzone, różnice wysokości itp. W ramach zajęć studenci przeprowadzali analizę i diagnozę wyzwań a następnie projektowali rozwiązania – czasem w nieoczywisty sposób odpowiadające na problem. Dzięki projektom studenckim…
Gratulacje dla wszystkich, którzy włożyli serce i ciężką pracę w ten sukces ! Jesteśmy dumni, że jako zespół mieliśmy okazję wesprzeć powstawanie aplikacji, której częścią jest projekt Zielone Sieci. Jest on zawarty w rozdziale Habitat, jako Zielona Sieć RE:UNION, zapewniając kompleksowe spojrzenie na strukturę miasta oraz integrując działania kulturalne w obszarze przyrody i zieleni. Chociaż rok 2029 dopiero przed nami, my już dziś pracujemy nad planowaniem i wdrażaniem tej wyjątkowej wizji….
W dniu 8 kwietnia 2025, wspólnie ze studentami Architektury krajobrazu KUL byliśmy na wizji terenowej ulicy Zana. Urząd Miasta Lublin przygotowuje projekt remontu ulicy. Studenci, w ramach zajęć, opracują projekty błękitno – zielonej infrastruktury: zwiększenia ilości zieleni, rozwiązań zatrzymujących wodę deszczową a także projekty podnoszące jakość korzystania z ulicy przez pieszych i rowerzystów. Podczas wizji terenowej obserwowaliśmy co dziś działa dobrze w przestrzeni ulicy oraz jakie…
W dniach 7-8 października 2024 jesteśmy w Krakowie na Kongresie Polityki Miejskiej i Regionalnej. To miejsce wymiany myśli, idei, pomysłów, rozwiązań, których potrzebują polskie miasta. To miejsce gdzie spotykają się osoby, którym na sercu leży rozwój polskich miast. Organizatorem Kongresu jest Instytut Rozwoju Miast i Regionów. Słuchamy, czerpiemy inspirację, rozmawiamy o współpracy przy projekcie Zielonych Sieci.
Szanowni Państwo! dziękujemy za udział w spotkaniu online, zorganizowanym wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska – SINGAPUR – OD „MIASTA OGRODU” DO „MIASTA W NATURZE” – singapurskie doświadczenia kształtowania nowoczesnej zieleni miejskiej. Prelegenci podzielili się refleksjami z wizyty studyjnej w Singapurze. Dr inż. Jan Kamiński, dr hab. Ewa Trzaskowska, prof. KUL, mgr inż. arch. Katarzyna Bezpalko oraz Marta Kurowska z Fundacji Tu Obok, przybliżyli nam aktualną wizję Singapuru jako „Miasta w Naturze”, prezentując innowacyjne…
W dniu 28 maja 2025 roku spotkaliśmy się w Urban Labie, aby rozmawiać o potrzebach iwyzwaniach, z jakimi mierzą się rowerzyści, a także o roli zieleni w komunikacji rowerowej.Uczestnicy wymienili trasy, którymi chętnie jeżdżą, a także miejsca, w których ruchrowerowy jest utrudniony. Przedstawili również propozycje rozwiązań, które usprawniłybykomunikację. Jednym z wniosków ze spotkania było stwierdzenie, że poruszanie się wśródzieleni jest dużo przyjemniejsze. Na spotkaniu, podobnie jak poprzednio, uczestnicy wypełnili…