O projekcie i konferencji @ Radio Lublin

W ramach działań dotyczących Zielonych Sieci dla Lublina studenci 5 roku Architektury krajobrazu KUL, wykonali serię memów, inspirowanych realnymi problemami przestrzennymi Lublina. Zapraszamy do galerii !
Podczas wizyty studyjnej w Singapurze, 12 lutego 2025, spotkaliśmy się z zespołem Future Cities Laboratory Global – międzynarodowej jednostki badawczej ETH Zurich, powstałej we współpracy z uniwersytetami w Singapurze: NUS, NTU, SUTD i fundacją NRF (https://fcl.ethz.ch/). Rozmawialiśmy o prowadzonych badaniach i możliwościach współpracy, dzieliliśmy się doświadczeniami, poznawaliśmy specyfikę badań nad miastami prowadzonych przez FCL w zespołach badawczych: 'Dense & Green’, 'Agropolitan Territories’, 'Comparative Ecology of Cities’, 'ur-scape…
W dniu 28 maja 2025 roku spotkaliśmy się w Urban Labie, aby rozmawiać o potrzebach iwyzwaniach, z jakimi mierzą się rowerzyści, a także o roli zieleni w komunikacji rowerowej.Uczestnicy wymienili trasy, którymi chętnie jeżdżą, a także miejsca, w których ruchrowerowy jest utrudniony. Przedstawili również propozycje rozwiązań, które usprawniłybykomunikację. Jednym z wniosków ze spotkania było stwierdzenie, że poruszanie się wśródzieleni jest dużo przyjemniejsze. Na spotkaniu, podobnie jak poprzednio, uczestnicy wypełnili…
Singapur – Changi to jedno z największych lotnisk na świecie. Od razu po przylocie można zauważyć charakterystyczne dla Singapuru podejście do zieleni, która jest nieodłącznym elementem architektury. Na lotnisku pojawia się ona w postaci niewielkich ogrodów, zielonych ścian oraz mniejszych kompozycji roślinnych. Centrum lotniska stanowi pawilon „Jewel” (klejnot), w którym znajduje się tropikalny ogród z centralnie umieszczonym wodospadem spływającym ze szklanego dachu. Zieleń na lotnisku pełni przede wszystkim funkcję estetyczną,…
W dniu 25.03.2025 r. spotkaliśmy się z przedstawicielami Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością w Lublinie. Podczas spotkania ustaliliśmy szczegóły współpracy w ramach której studenci studiów magisterskich Architektury Krajobrazu KUL zaprojektują błękitno-zieloną infrastrukturę wzdłuż ul. Zana w Lublinie. Podczas spotkania omówiliśmy szczegółowe warunki współpracy, dyskutowaliśmy o bieżących problemach i wzajemnych oczekiwaniach związanych z zagospodarowaniem pasa drogowego ul. Zana. Projekty realizowane będą przez studentów w ramach zajęć akademickich we współpracy z projektem „Zielone…