Podobne wpisy
SINGAPUR – OD „MIASTA OGRODU” DO „MIASTA W NATURZE” – spotkanie online
Szanowni Państwo! mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie online, zorganizowane wspólnie przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska i projekt „Zielone Sieci”: SINGAPUR – OD „MIASTA OGRODU” DO „MIASTA W NATURZE” singapurskie doświadczenia kształtowania nowoczesnej zieleni miejskiej 28 marca 2025 r. (piątek), godz. 12:30. Spotkanie online Będzie to relacja z wizyty studyjnej projektu „Zielone Sieci” (https://zielonesieci.kul.pl/) w lutym 2025 r., którą zaprezentują pracownicy Architektury krajobrazu KUL: dr inż. Jan Kamiński, dr hab. Ewa…
SINGAPUR – OD „MIASTA OGRODU” DO „MIASTA W NATURZE” – spotkanie online
Szanowni Państwo! dziękujemy za udział w spotkaniu online, zorganizowanym wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska – SINGAPUR – OD „MIASTA OGRODU” DO „MIASTA W NATURZE” – singapurskie doświadczenia kształtowania nowoczesnej zieleni miejskiej. Prelegenci podzielili się refleksjami z wizyty studyjnej w Singapurze. Dr inż. Jan Kamiński, dr hab. Ewa Trzaskowska, prof. KUL, mgr inż. arch. Katarzyna Bezpalko oraz Marta Kurowska z Fundacji Tu Obok, przybliżyli nam aktualną wizję Singapuru jako „Miasta w Naturze”, prezentując innowacyjne…
Relacja z Parku Bidadari
Park Bidadari w Singapurze pokazała nam Katie Tan z firmy Henning Larsen, z zespołu głównych projektantów założenia. Park jest jedną z najnowszych realizacji w zakresie terenów zieleni w Singapurze. To nowoczesny, 12-hektarowy park łączący zieleń z przestrzeniami rekreacyjnymi. Górna część została oparta na zachowanej, półnaturalnej roślinności tropikalnej. Centralnym punktem jest tutaj Adventure Playwoods – plac zabaw inspirowany ptasimi gniazdami. Natomiast dolną część zajmuje zbiornik…
O naszych działaniach w Architektura i Biznes
Studenckie projekty zielonych łączników w Lublinie Miejsca objęte projektami zostały wybrane ze względu na ich szczególną rolę w systemie zieleni. Obecnie występują tam bariery lub utrudnienia w powiązaniach pomiędzy terenami zieleni takie jak szerokie arterie drogowe, tereny ogrodzone, różnice wysokości itp. W ramach zajęć studenci przeprowadzali analizę i diagnozę wyzwań a następnie projektowali rozwiązania – czasem w nieoczywisty sposób odpowiadające na problem. Dzięki projektom studenckim…
My działamy, a Was zapraszamy na profile naszych partnerów …
Porozumienie Rowerowe – Lublin Rowerem Towarzystwo dla Natury i Człowieka Fundacja tu obok Brama Grodzka (Grodzka Gate) IUNG Instytut Rozwoju Miast i Regionów Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Wystawa prac studenckich 14.01.2025
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu „Zielona Sieć dla Lublina – Studenckie Projekty Łączników”, które odbędzie się 14 stycznia 2025 r. (wtorek) o godz.15:30, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Lublin, ul. Spokojna 2 (budynek Orion, sala nr 252, II piętro). Podczas wydarzenia odbędzie się prezentacja projektów zielonych łączników wykonanych przez studentów Architektury KUL, na zajęciach z przedmiotów: „Urbanistyka” i „Projektowanie obiektów architektury krajobrazu” pod kierunkiem dr inż. Jana Kamińskiego i mgr inż. Pawła Adamca. Spotkanie jest częścią realizacji projektu „Systemy…