Czym jest ZIELONY INTERNET? 🌿 🌿 🌿
Zapraszamy do artykułu o wspólnym projekcie KUL i Miasta Lublin
>>> https://www.kul.pl/zielony-internet-quot-wspolny-projekt-kul-i-miasta,art_107749.html

Zapraszamy do artykułu o wspólnym projekcie KUL i Miasta Lublin
>>> https://www.kul.pl/zielony-internet-quot-wspolny-projekt-kul-i-miasta,art_107749.html
Park Bidadari w Singapurze pokazała nam Katie Tan z firmy Henning Larsen, z zespołu głównych projektantów założenia. Park jest jedną z najnowszych realizacji w zakresie terenów zieleni w Singapurze. To nowoczesny, 12-hektarowy park łączący zieleń z przestrzeniami rekreacyjnymi. Górna część została oparta na zachowanej, półnaturalnej roślinności tropikalnej. Centralnym punktem jest tutaj Adventure Playwoods – plac zabaw inspirowany ptasimi gniazdami. Natomiast dolną część zajmuje zbiornik…
W trakcie wizyty studyjnej spotkaliśmy się z Yvonne Tan, dyrektor pracowni DP Green i zespołem architektów krajobrazu. DP Green jest częścią singapurskiej, międzynarodowej pracowni architektonicznej DP Architects (https://www.dpg.com.sg/). Podczas spotkania rozmawialiśmy o specyfice pracy projektowej w Singapurze, całościowej wizji „Miasta w Naturze” oraz obowiązujących przepisach. Kluczowym wymogiem podczas każdej inwestycji jest rekompensata zasobów zieleni, która może być zrealizowana m.in. poprzez zielone dachy, zielone ściany,…
W dniu 28 czerwca 2024 spotkaliśmy się w Urzędzie Miasta Lublin z przedstawicielami wydziałów odpowiedzialnych za kwestie zarządzania i planowania zieleni w mieście. Celem spotkania była prezentacja założeń projektu oraz uzgodnienie trybu współpracy. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wydziałów: Strategii i Obsługi Inwestorów, Zieleni i Gospodarki Komunalnej, Planowania, Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością, Miejskiego Konserwatora Zabytków, Informatyki i Telekomunikacji.
W ramach prac nad studenckimi projektami terenów nad Czechówką oraz innych łączników terenów zieleni w Lublinie, inspiracji szukaliśmy w Krakowie. W dniach 18 i 19 października 2024 spotkaliśmy się z zespołem Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie i przeprowadziliśmy wizję terenowe kluczowych elementów systemu zieleni Krakowa. Na naszej trasie znalazł się Park Jordana, Park Krakowski, plac Axentowicza, Park linearny Młynówka Królewska, parki kieszonkowe, Odnowa ul. Krupniczej, park Szymborskie, Ogród Mehoffera, Planty,…
Podczas wizyty studyjnej w Singapurze, 12 lutego 2025, spotkaliśmy się z zespołem Future Cities Laboratory Global – międzynarodowej jednostki badawczej ETH Zurich, powstałej we współpracy z uniwersytetami w Singapurze: NUS, NTU, SUTD i fundacją NRF (https://fcl.ethz.ch/). Rozmawialiśmy o prowadzonych badaniach i możliwościach współpracy, dzieliliśmy się doświadczeniami, poznawaliśmy specyfikę badań nad miastami prowadzonych przez FCL w zespołach badawczych: 'Dense & Green’, 'Agropolitan Territories’, 'Comparative Ecology of Cities’, 'ur-scape…
Wizyta w Singapore Zoo pozwoliła na obserwację zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych. To jeden z pierwszych ogrodów zoologicznych na świecie, który wprowadził koncepcję naturalnych, otwartych wybiegów bez tradycyjnych krat, wykorzystując zamiast nich fosy i roślinność. Ogród specjalizuje się w ochronie gatunków zagrożonych i prowadzi liczne programy edukacyjne. Można w nim zobaczyć orangutany borneańskie przemieszczające się swobodnie nad wybiegami, lwy afrykańskie, lamparty cejlońskie, słonie azjatyckie, nosorożce białe, żyrafy Rothschilda,…